#ТижденьРадості

Вітаємо Вас на другому Тижні Радості!

Мені щодня стає все помітніше як знайомі перестають радіти, вони вже не знають що їх може радувати, вони забули той час, коли були дітьми і могли звеселяти себе, забувають про свої мрії і займаються тим, що підказує суспільство, припиняють чути своє серце, ставлячи матеріальні блага на перше місце.

Нещодавно бачилась з товаришем і він сказав, що вже років 10 не відчував себе радісно-щасливим!

Під його очима з'явилися втомлені кола, хоча ми не бачились тільки пів року. Він багато працює, має невеличкий бізнес, але часу щоб поїхати і відпочити не має...

Часто, коли люди займаються тим, що їх не радує, спілкуються з людьми, які їх не радують, з якими неприємно, перебувають в місцях, котрі не підіймають настрій, починає формуватися почуття незадоволення, злості та агресії.

Іноді люди починають хворіти, коли їм не вистачає позитиву, радості, зпрощення себе і інших. Іноді ці хвороби лікуються, а іноді ні...

Тому так важливо радіти, любити життя, прощати, бути вдячними))

Наше щастя = наша радість = особиста відповідальність кожного))

Завжди варто пам'ятати, що ми творці свого життя і все залежить від нашого вибору, від наших рішень, ми можемо обирати з яким настроєм щось робити) наприклад, обтяжливе прибирання кімнати може стати веселим, якщо це робити з музикою і пританцьовувати))

Цінно дотримуватись балансу і пам'ятати про свою душу, про свою внутрішню радість і про те, як її можна досягти. У кожного з Вас має бути свій рецепт радості)

Іноді мені здається, що щоб жити на Землі, планета має відчувати нашу любов і радість) і те, що нам тут подобається)) і ми вдячні за кожен подих і крок в цій чудовій реальності)


ЗАВДАННЯ 1: "Криниця радості"

Досліджуємо свою радість. Створюємо Свій Рецепт Радості))

Напишіть ці списки своєї радості, занять, людей, речей, моментів, подій радості) Вони мають бути щирими, чесними, можуть доповнюватися і зберігатися все життя:

1. Справи / Дії / Заняття = Радість

2. Люди = Радість

3. Предмети / Речі = Радість

4. Спогади / Події / Моменти = Радість

В ті моменти, коли ви не відчуваєте радість, починаєте відчувати, що радість зникає, згадуйте про свій рецепт радості, відкривайте його, зупиняйте мить для того щоб зробити себе радісним) Все довкола формує наш настрій та атмосферу, та де б ви не опинилися, я ких життєвих ситуаціях, закрийте на мить очі і згадайте ті моменти, де ви були щасливі та радісні, подумайте які дії та заняття робили вас окриленими)) Це буде ваша криниця радості) Ваш рецепт внутрішньої сили)) Просто згадати і пам'ятати)))


ЗАВДАННЯ 2. Практика прощення

Корисно звільняти наше серце від образ і тяжких думок, від неприємних ситуацій.

Напишіть листи прощення. Ви можете їх не надсилати, можете потім покласти в далеку шафу і не згадувати.

Ви можете зробити для себе блокнот прощення.

Для чого?

2.1. Щоб прощати інших, за біль, за образи, за неприємні ситуації.

2.2. Щоб простити себе за ті ситуації, де ви образили когось, де ви не задоволені своєю поведінкою, де ви відчуваєте свою провину. Простіть себе за те, що зробили щось не ідеально, не правильно, як ви вважаєте, тоді, коли ви були творцями поганого настрою комусь, робили боляче, могли вчинити інакше. Та є як є, приймайте ситуацію із вдячністю за досвід і пробачайте і звільняйте місце для радості) Спогади, пам'ять, як дім потребують очищення, щоб всі тривожні моменти відпустити назавжди.

Виконуючи завдання можна поплакати, помалювати. Вималювати і виписати історії, котрі тривожать Вас і залишають неприємний присмак.

2.3. Щоб звільнити серце для любові, для нової радості) Вам же відомо, що в повний стакан важко налити воду, правда? Тому потрібно звільнитися від негативних емоцій прощенням) і наповнити своє серце вдячністю))


ЗАВДАННЯ 3. Практика вдячності

3.1. Починаємо зі створення свого списку вдячності) Напишіть за що ви вдячні життю, долі, природі, близьким)

3.2. Експериментуємо! Щогодини влаштовуйте протягом тижня п'ятихвилинки вдячності)

Подумайте, що хорошого відбулося за цю годину, за що ви можете подякувати собі,  близьким, людям, планеті, життю, подіям і обставинам))

Зупиніться і скажіть "БлагоДарю!" ( за все, що маєте, за здоров'я, за друзів, за сонце, за мирне небо над головою, за свіже повітря, за їжу, за життя, за можливість ходити, за те, що хочеться, відгукується)

3.3. Записки вдячності. Напишіть за тиждень три листи вдячності (їх може бути і більше).

Зазвичай люди, котрі нас оточують, роблять нам добро і не знають, що вони цінні, що колись зробили для нас радість або ритм життя такий швидкий, що ми не встигаємо сказати "щире дякую". Напишіть листи вдячності своїм рідним, знайомим, вчителям, батькам, друзям)

Це може навіть бути лист вдячності тій людині, якої вже немає поруч на нашій Планеті)

Виписуючи свої емоції ми робимо добро для свого психологічного здоров'я)ЗАВДАННЯ 4. Перегляньте Відео психолога для дітей про злість і агресію:


ЗАВДАННЯ 5. Відео психолога для всіх: Чи має право злитись добра людина?


ЗАВДАННЯ 6. Відео для батьків: Дитина має страх? Як допомогти?

Коментар щодо перегляду відео в ютубі. Як покращити якість? Праворуч, в нижньому куті відео є значок "налаштування", натискаємо "якість" і обираємо найбільшу цифру-якість, зобаження стає чіткішим.


ЗАВДАННЯ 7. Рекомендуємо для дорослих здійснити медитацію для вивільнення від гніву, набутого в дитинстві


ЗАВДАННЯ 8. Створи свій рецепт радості)

Це можливо завдяки:

1. сну вночі та 20-30 хв сну вдень)

2. смачній корисній їжі)

3. ставити легкі цілі на день і досягати їх)

4. спостереженням за природою, природніми явищами)

5. мистецтву: картини, вистави, вокал)

6. фізичному навантаженню - тренування, спорт, танці, присідання)

7. сміху, переглянь веселі відео, згадай смішні веселі ситуації, як би ти себе не почував)

8. згадці про улюблені речі, людей)

Напиши те, що тебе окрилює і робить щасливим)))


ЗАВДАННЯ 9. Карта. Створюємо казку про Винахідника

Винахідник показує свій винахід людям, але вони не приймають його, не можуть зрозуміти його призначення і користь. Творенць розчарований і хоче знищити свій витвір, якщо він не знайшов відгук у людей.

Насправді не винахід марний, а марні ілюзії та очікування винахідника від оточуючих. Не всі готові приймати в своє життя з відкритим серцем нове і корисне. Триматися за звичне для багатьох важливіше. Цю закономірність потрібно враховувати. Адже є ризик засмутити своє серце пустим розчаруванням.

Кожен творець чогось нового чекає від людей радісного прийняття свого винаходу. Багато творців хворі ілюзіями, а деякі - марнославством. Життя зцілює твірців від цих хвороб. До зцілених творців приходить справжня мудрість, прийняття слабкостей та особливостей людей. Завдяки цьому їх ідеї стають більш точними, а вони - обережнішими. Вони знають, що для прийняття їх винаходів людям необхідна підготовка.

Завдання:

7.1. Знайти добрі слова щоб заспокоїти винахідника.

Підкажи йому що потрібно зробити?

Чи потрібно, на твою думку, полагодити апарат і віддати його людям?

Які слова потрібно підібрати для людей щоб вони повірили в корисність винаходу і гідно оцінили його?

Підкажи винахіднику як правильно розказати і показати його апарат людям, який час потрібно для цього підібрати? Яких помічників долучити?

7.2. Створи казку-історію про людину, котра пережила приниження.

Це історія про людину, добра ініціатива якої була зустріта з глузуванням. Він навіть міг піддатися гонінням. Однак зміг простити людей, розібравшись в мотивах їх вчинків. 

Де він зайшов силу для прощення? 

Чому навчився в цей період життя? 

Що найважливіше зрозумів для себе? 

Як став будувати відношення з людьми?


Афоризми карти: 

До прийняття нового готові не багато людей. Якщо ти чимось натхненний, це не означає, що інших це може надихати так легко як і тебе. У кожного свої внутрішні процеси і своя ступінь готовності до прийняття чужих ідей. Глузування зцілюють від ілюзій та марнославства.


ЗАВДАННЯ 10. Бібліотека відео

Фільм "Поліанна"

Одинадцятирічна Полліанна Вітіер приїжджає до своєї тітки міс Поллі Ґарінгтон. Батько Полліанни Джон Вітіер помер, не залишивши ніякого спадку: отримуючи невелику зарплатню, він залишив після себе всього декілька книг. Оскільки матір Поліанни давно померла, а інших родичів у неї немає, вона змушена переїхати до тітки Поллі. Старша сестра тітки Поллі (матір Полліанни) свого часу вийшла заміж за Джона Вітіера всупереч бажанням батьків, які хотіли видати доньку заміж за багатого чоловіка. Після чого сім'я розірвала з нею будь-які стосунки. Тепер, 25 років потому, тітка Поллі живе одна в величезному будинку, успадкованому після смерті всіх її родичів. Вона педантична, строга і приймає племінницю виключно з почуття обов'язку. Поліанні вона виділяє кімнату на горищі, без дзеркала, з голими стінами і практично без меблів, тому що їй хочеться по можливості віддалитися від компанії дитини і водночас вберегти будинок від дитячих рук.

Поліанна ж повна протилежність тітки Поллі: вона активна, весела, життєрадісна і дуже балакуча. Поліанна вчить оточуючих «грі в радість», якої її навчив свого часу батько. Тоді батько пояснив Поліанні, що треба радіти, всьому тому що в тебе є . З того часу вони завжди бавилися «в радість», знаходячи привід для оптимізму в кожній події.

В перший же день приїзду Поліанни тітка Поллі залишає її без вечері за непунктуальність і наказує їй вечеряти хлібом з молоком на кухні, разом зі служницею Ненсі, на що Полліанна відповідає: «Ну що ви, тітко, я дуже рада. Я люблю хліб з молоком, і Ненсі мені дуже подобається. Ми так добре повечеряли разом.» Всі покарання і повчання Полліанна приймає з радістю, захопленням і вдячністю, чим дуже розгублює тітку Поллі. Поступово все місто починає любити Полліанну, а згодом «здається» і тітка Поллі.

Успіху нам!

#ТижденьРадості